Tlač metalických farieb

Luxusná a brilantná grafika s metalickými atramentami Eco-Sol MAX v zlatej, striebornej, bronzovej a perleťovej farbe.

Metalické atramenty boli vyvinuté pre vybrané atramentové tlačiarne a integrované rezacie plotre Roland DG. Pridajú značkám, štítkom, nálepkám, displejom, polepom vozidiel a odevom na luxusnom a sofistikovanom vzhľade.

Tlačiarne/rezacie plotre s možnosťou metalického atramentu:

VersaSTUDIO BN-20

SOLJET Pro 4 XR-640

Príklad znázornený v Adobe Illustrator

Dizajn zobrazuje niekoľko aspektov:

1. Zoznam farieb

Roland  DG má štandardné palety farieb: the Roland Color Library. Takisto bola vytvorená paleta obsahujúca vyše 500 metalických farieb s názvom "Metallic Color System Library". Importovali sme obe palety do Illustratora a otvorili.
Poznámka: CorelDRAW obsahuje obidve palety farieb od Roland DG v štandardných paletách farieb. Z toho dôvodu nemusíte importovať tieto farby do CorelDRAW X5 a starších verzií.
Sú k dispozícií v menu cez: Window (Okno) > Colour palettes (Palety barev) > More palettes (další palety)

2. Strieborná farba

Vybrali sme objekty, ktoré by sme chceli mať v striebornej farbe. Najjednoduchší spôsob, ako ju použiť je kliknúť na farbu RVW-MT-Silver v palete metalických farieb (metallic colour library). Táto strieborná farba je zmesou niekoľkých farieb a má mäkší odtieň.

3. Ostatné metalické farby

Vybrali sme si obrázok, ktorý by sme chceli v metalickej rúžovej farbe. Aplikovali sme túto farbu kliknutím na RVW-ME-160 v palete metalických farieb.

4. CMYK farby

Vybrali sme objekty, ktoré by sme chceli mať v bežnej farbe (nie metalickej). Najjednoduchší spôsob, ako aplikovať farby CMYK, je vybrať požadovanú farbu v palete farieb Roland (Roland Color Library). Popri samotnej tlači, Roland DG softvér (VersaWorks) vie, že táto farba neobsahuje metalickú hodnotu. My sme vybrali farbu RVW-BK22A.

5. Metalická prechodová výplň (gradient)

Vybrali sme objekt, na ktorý sme chceli aplikovať prechodovú výplň. Tento prechod sme urobili s hodnotami z 100 % metallic na 0 % metallic. Prechod zo 100 % hodnoty metalickej farby na 0 % bielej nefunguje optimálne, nakoľko metalická farba je stále tlačená po bielej.

6. Metalická predloha (pattern)

Vybrali sme objekt, na ktorý chceme aplikovať metalickú predlohu a otvorili sme paletu metalických textúr (Roland Metallic Texture System Library). Zvolili sme predlohu RTSL-MT-Glitter10. Ďalej sme vybrali biele pozadie, aby bola predloha zreteľná. Text vpísaný cez predlohu, po vytlačení vymizne.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím