VersaUV LEF-12

Tento produkt už nie je v predaji, bol nahradený novšou verziou. Servis poskytujeme naďalej, viac v sekcii servis.

LEF-12 ponúka bezkonkurenčné schopnosti UV tlače od Rolandu na priamu potlač obrovského množstva substrátov a trojrozmerných predmetov vrátane rôznych darčekových predmetov, trofejí, balení, prototypov, propagačných a priemyselných výrobkov.

VersaUV LEF-12 je najpokročilejšia a cenovo dostupná desktopová UV tlačiareň vo svojej triede. Na pracovnej ploche s rozmermi 335 x 310 mm môžete potláčať rôzne predmety s výškou až do 100 mm! S pomocou Eco-UV atramentov, bieleho atramentu a laku môžete pridať úžastnú grafiku s jedinečnými efektami a textúrami, či už ako logo, fotky alebo akýkoľvek obrázok na obrovské množstvo predmetov vrátane flash diskov, pier, krytov mobilných telefónov, notebookov a ďalšieho. Ste limitovaný iba Vašou fantáziou.

Biely atrament môžte použiť ako farbu, aj ako podklad pre CMYK farby na zvýraznenie na tmavých a transparentných materiáloch. S parciálnym lakom môžete vytvárať lesklé aj matné textúry pre lepší vizuálny a plastický efekt.

Zhrnutie

 • Desktopová UV-LED atramentová tlačiareň.
 • Pracovná doska s rozmermi 335 x 310 mm a potlačiteľná plocha s rozmermi 305 x 280 mm a výškou do 100 mm umožňuje priamu tlač na širokú škálu predmetov a materiálov.
 • Používa Eco-UV atramenty v CMYK + hustý biely atrament + lak pre výnimočnú kvalitu tlače.
  • Vrstvy atramentu dokážu vytvoriť lesklé aj matné efekty.
  • Hustý biely atrament tlačí ostrý, jasný text a grafiku na rôzne farebné a transparentné médiá.
 • Podporuje 2 režimy tlače. Štandardný mód je ideálny pre tlač s jemnými detailmi. Režim "distance mode" je vhodný pre potlač predmetov s nerovným povrchom. (nerovnosti povrchu musia byť 2mm alebo menej).
 • Výkonný a ľahko použiteľný Roland VersaWorks RIP softvér ponúke presnú správu farieb.
 • LED vytvrdzovacia lampa s dlhou životnosťou.
  • Pracuje okamžite, bez ohrievania alebo ochladzovania medzi použitím.
  • Lampa vydrží približne 10 000 hodín.
 • Jednoduché nastavenie a údržba.
  • Automatický systém cirkulácie bieleho atramentu bráni usadzovaniu pigmentov, minimalizuje odpad a zabezpečuje plynulú tlač bez prerušenia.
  • Roland OnSupport umožňuje sledovanie výroby.

Tlačí priamo na 3D objekty

S VersaUV LEF-12 je možné tlačiť priamo na predmety s rozmermi 30,5 x 27,9 cm a výškou 10,1 cm. Užívateľ si tak môže potlačiť širokú škálu darčekových a propagačných predmetov, ako sú napr. perá, kľúčenky, golfové loptičky, trofeje, kryty na telefón alebo aj na notebook.

Neprekonateľná kompatibilita médií

Kombinácia Eco-UV atramentov a UV LED lámp, umožňuje tlačiť prakticky na akýkoľvek podklad. Eco-UV atrament sa ľahko aplikuje na širokú škálu materiálu vrátane PVC, PET, ABS, dreva, dosiek a mnoho ďalších. Vďaka UV LED lámp je možné tlačiť priamo na elektronické zariadenia alebo plasty, ktoré sú citlivé na teplo, bez rizika poškodenia.

Nastaviteľný laserový systém

Novinkou od Roland-u je zabudovaný laserový systém pre VersaUV LEF-12. Pomocou tohto systému je možné rýchlo a jednoducho nastaviť umiestnenie obrázku na podklad. Existujú dva spôsoby nastavenia:

 • Two-point reference - Táto metóda používa spodný-pravý a horný-ľavý okraj objektu ako referenčný bod pre generovanie ohraničenia. Roland VersaWorks prečíta toto ohraničenie, aby tak zaistil korektné umiestnenie obrázku na objekt.
 • Center origin - Obvykle sa používa pre kruhové, zakrivené alebo nezvyčajne tvarované predmety. Táto metóda vyžaduje, aby užívateľ manuálne zadal rozmery objektu do programu VersaWorks, čím sa nastaví referenčný bod.

Eco-UV atramenty

Eco-UV atramenty sú dodávané v 220 ml kazetách. Sú vysoko odolné proti poškriabaniu, rýchlo schnú a farba sa neštiepi pri ohýbaní alebo naťahovaní média. Životnosť farieb je do 3 rokov - v prípade použitia výtlačku vo vonkajšom prostredí (bez laminácie). Atrament je  dostupný vo farbách CMYK, White (biela) a Clear (lak). Lak môže vytvoriť matný alebo lesklý povrch.

Roland VersaWorks RIP

Roland VersaWorks RIP softvér je súčasťou dodávky VersaUV LEF-12. V tomto softvéri si môžete vybrať režim tlače, v závislosti od plánovaného použitia. Môžete si zvoliť napr.: tlač, ktorá  bude použitá vo vonkajšom prostredí, kde by mali farby zostať veľmi jasné. Takisto si môžete zvoliť umelecký režim, aby tlač odrážala aj tie najlepšie detaily. VersaWorks tiež podporuje používanie palety farieb PANTONE a obsahuje počítadlo spotreby atramentu.

Roland Intelligent Pass Control

Vyvinutý softvérovými inžiniermi Roland-u pre veľkoformátové digitálne tlačiarne. Roland Intelligent Pass Control technológia predstavuje najvyšší stupeň atramentovej tlače. Tento systém precízne kontroluje umiestnenie bodiek medzi priechody, a to aj pri vysokej rýchlosti tlače, čo zaistí bezprecedentnú kvalitu obrazu a maximálnu produktivitu. S Roland Intelligent Pass Control má VersaUV LEF-12 schopnosť produkovať plynulé prechody a bezchybné plné farby. Zároveň maximalizuje výkon a prakticky eliminuje pruhovanie vo všetkých tlačových režimoch.

Výhody UV LED lámp

 • Dlhšia životnosť - vydrží až 10.000 hodín, čo je 10-krát viac ako bežné UV lampy
 • Nízka teplota a energetická účinnosť - zatiaľ čo bežné UV lampy môžu dosiahnuť teplotu až 800°C, LED lampy sú energeticky efektívne a generujú iba veľmi málo tepla. To prakticky eliminuje všetky riziká spojené s vysokou teplotou, ako je napríklad poškodenie podkladu.
 • Rýchle zapínanie/vypnínanie - LED lampy je možné zapnúť a vypnúť okamžite. Po zapnutí sú okamžite pripravené na použitie.

Špecifikácie
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Rozmery Max. 335 (š) x 310 (d) x 100 (v) mm
Váha Max. 5 kg
Šírka a dĺžka tlače Max. 305 (š) x 280 (d) mm
Atrament Typ a kapacita Roland Eco-UV 220 ml kazety
Farby 6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White, a Gloss)
Sušič média UV-LED Lamp
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1440 dpi
Presnosť * Odchýlka menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm z toho, čo je viac.
Pripojiteľnosť Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX, automatic switching)
Power-saving funkca Automatic sleep funkcia
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 1.8 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci 156 W
Sleep mód 16.7 W
Hlučnosť Pri práci 60 dB (A) alebo menej
Standby 49 dB (A) alebo menej
Rozmery 998 (š) x 867 (h) x 546 (v) mm
Váha 85 kg
Pracovné prostredie Zapnutý Teplota: 20 - 32 °C (22 °C + je odporúčaná teplota), vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Napájací kábel, lepivá podložka, softvér RIP (Roland VersaWorks), užívateľský manuál

* Teplota: 25 °C , vlhkosť: 50 %

 

Roland VersaWorks systémové požiadavky
Operačný systém Windows® 7 Professional alebo Ultimate (32/64-bit);
Windows Vista® Business/Ultimate (32/64-bit);
Windows® XP Professional Service Pack 2 alebo staršie (32/64-bit)
CPU Core™2 Duo, 2.0 GHz alebo rýchlejší
RAM 2 GB a viac
Grafická karta a monitor Rozlíšenie 1280 x 1024 a viac
Voľné miesto na disku 40 GB a viac
Hard-disk súborový systém NTFS formát
Optická mechanika DVD-ROM

*Roland VersaWorks® je 32-bit aplikácia, ktorá funguje na 64-bit Windows® s WoW64 (Windows 32-bit on Windows 64-bit).

Spotrebný materiál a príslušenstvo
Eco-UV EUV-MG Magenta, 220 ml
EUV-YE Yellow, 220 ml
EUV-CY Cyan, 220 ml
EUV-BK Black, 220 ml
EUV-WH White, 220 ml
EUV-GL Gloss, 220 ml
Čistiacia tekutina SL-CL 1pc
Lepivá podložka AS-10 Pre zabezpečenie materiálu,
210 mm x 140 mm, 10 listov

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 305 mm

Atramenty

 • Eco-UV

Farby

 • Cyan;Magenta;Yellow;Black;White;Gloss