VersaUV LEF-200

Tento produkt už nie je v predaji, bol nahradený novšou verziou. Servis poskytujeme naďalej, viac v sekcii servis.

Nová atramentová UV flatbed tlačiareň VersaUV LEF-200 je ideálna pre malé dizajnové štúdiá, workshopy či obchodíky so suvenírmi. Ponúka všestranné riešenie pre priamu tlač prakticky na ľubovoľné predmety s neuveriteľnými detailami a farbami.

Tlač textu, fotografií, logá alebo iných vzorov priamo na telefón, darčekové predmety, papier, golfové loptičky, priemyselné komponenty či elektronické zariadenia. Vďaka možnosti Primer atramentu je dokonca možné tlačiť na sklo, či iné lesklé materiály. Vďaka možnosti priehľadného atramentu môžete vytvárať matný povrch či rôzne štruktúry povrchu. Biely atrament pridáva možnosť tlače na tmavé alebo priehľadné povrchy.

Zhrnutie

 • Tlačí priamo na objekty až do hrúbky 10 cm a na obrovskú škálu materiálov vrátane akrylu, dreva, dosiek, kovu, plastov, TPU, PET, ABS, plátien, kože a tkanín.
 • 508 mm (šírka) x 330 mm (dĺžka) pracovná plocha.
 • Vďaka primer atramentu môžete tlačiť na sklo a lesklé povrchy.
 • Vynikajúca kvalita tlače s farbami CMYK + biela + lesklá + primer.
 • Automatický systém cirkulácie atramentu minimalizuje plytvanie atramentu.
 • Systém sušenia atramentu pomocou dvoch UV LED lámp.
 • Vrátane nového softvéru Roland VersaWorks DUAL RIP.
 • Vrátane Roland OnSupport™ pre bezobslužné monitorovanie tlačiarne.

Personalizujte prakticky čokoľvek

Plocha tlače je 508 x 330 mm, kombinovaná s ECO-UV atramentami a UV-LED lampami s nízkou teplotou rovia z LEF-200 všestranného partnera. Tlačí prakticky na akýkoľvek materiál do hrúbky 100 mm a váhy 5 kg, vrátane:

 • PVC a umelej hmoty,
 • skla,
 • dreva,
 • plátna,
 • kože,
 • látky, atď.

Rentabilná tlač s Primer atramentom

LEF-200 obsahuje aj Primer atrament (v kazetách), takže môžete rýchlo a bez problémov tlačiť na sklo, lesklé metalické materiály a množstvo ďalšieho. Primer sa nanáša ako základná vrstva pod tlač a umožňuje tak tlačiť aj na lesklé materiály. Užívateľ má možnosť presne a jednoducho nastaviť použitie Primer atramentu priamo vo VersaWorks Dual RIP ešte pred začatím tlače.

Ohromujúce výsledky s ECO-UV atramentom

Eco-UV atramenty schú takmer okamžite a ponúkajú široký gamut s ostrými detailami a bohatou sýtosťou. Eco-UV nevyžadujú odplynenie a perfektne kopírujú oblé hrany či nepravidelný tvar potláčaného materiálu.

Eco-UV atramenty sú extrémne odolné v interiéri aj exteriéri. Sú dodávané v 220 ml "clean hands" kazetách a po vytvrdnutí sú bezpečné a nezávadné.

Efektivita a konzistencia atramentu

LEF-200 používa Automatický Cirkulačný Systém od Roland-u, ktorý pomáha produkovať konzistetne brilatnú tlač aj pri veľkých tlačových úlohých. Controlovaná cirkulácia atramentu zamedzuje usádzaniu pigmentu a  vytvára konzistentnú hustotu atramentu pre ohromujúce výsledky.

Laserový systém zarovnávania

Vstavaný laserový systém umožňujé rýchle nastavenie LEF pre tlač na iné médium. Predstavuje to najjednoduchší a najefektívnejší spôsob, ako jednotne tlačiť na väčšie množstvo rovnakých objektov. Či už používa 2-bodovú referenciu na zistenie plochých objektov, či stredový počiatočný bod zakrivených, či nerovnomerných objektov, laserové zameriavanie je neuveriteľné prepracovaná a užitočná vlastnosť.

Energeticky efektvína

LEF-200 sa zapája do štandardnej elektrickej zásuvky. Používa iba zlomok elektrickej energie v porovnaní s inými flatbed tlačiarňami a ponúka tak výraznú úsporu nákladov na energiu za rok.

LEF-200 používa UV-LED lampu s dlhou živostnosťou, ktorá môže byť okamžite zapnutá či vypnutá a nepotrebuje žiadnu dobu na zahriatie. LEF-200 sa pri dlhšej nečinnosti sám prepne do režimu s nízkou spotrebou.


Ochranný kryt zaručuje bezpečnosť a kvalitu tlače

Ochranný kryt prístroja zaručuje zapuzdrenie všetkých pohyblivých častí. To zabrańuje vnikaniu prachu a nečistôt do tlačovej plochy. Atramentové cartridge sú umiestnené na boku prístroja, aby bola umožnená ich prípadná výmena počas tlačovej úlohy bez potreby otvárania krytu. Vďaka týmto opatreniam je zariadenie možné výužiť aj vo veľmi rušných priemyselných, či obchodných prevádzkach.


Optimalizujte výrobu s VersaWorks Dual RIP

Dodávaný RIP softvér Roland VersaWorks Dual je výkonný RIP, ktorý minimalizuje nutnosť použitia softvéru na dizajnovanie, pretože umožňuje vytváranie špeciálnych vrstiev farieb ako je biela, transparentná a Primeru priamo v ňom.

Rýchlo a ľahko viete v ňom prezerať a spracovávať komplexné súbory, pridaním transparentných vrstiev so špeciálnymi efektami. Samozrejmosťou je otáčanie, nastavenie rozostupov, orezanie, čím získavate väčšiu kontrolu pri tlači grafiky.

Tiež zahŕňa užitočné funkcie ako napríklad:

 • Nesting,
 • delenie na viav častí,
 • kroky a opakovania,
 • tlač variabilných dát,
 • prediktívna kalkulačka spotreby atramentu,
 • knižnice farieb PANTONE® a Roland Color System,
 • knižnica textúr Roland Texture System so 72 vzormi.

Voliteľný vzduchový filtračný systém

Pri konfirurácii prístroja je možné navoliť si aj vzduchový filtračný systém, ktorý obsahuje aktívny karbónový filter, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky vyskytujúce sa počas tlače, zásobník atramentu a automatickú on/off fuknčnosť. Celá jednotka môže byť použitá aj ako podstavec na samotnú tlačiareň.


Roland OnSupport komunikačný systém

Roland OnSupport predstavuje online zákaznícku podporu, ktorý umožňuje zákazníkom sledovať status tlačiarne. Systém zasiela používateľom e-maily s dôležitými informáciami, napríklad kedy bude dokončená tlačová úloha, alebo že hladina atramentu je nízka. S týmto systémom si môžu zákazníci rýchlo stiahnuť aktualizácie firmware-u a dôležité informácie o produkte jednoduchým kliknutím.


Roland Color a Pantone knižnice priamych farieb

VersaWorks Dual podporuje knižnicu farieb systému Roland, ktorá presne reprodukuje priame farby z farebných tabuliek a stupníc vrátane viac než 1000 štandardných farieb. Navyše, najnovšie konfigurácie VersaWorks Dual zahŕňajú aj zabudovanú knižnicu priamych farieb Pantone, ktorá uľahčuje proces prevádzania Pantone farieb do schémy CMYK a zaručuje tým presné párovanie farieb.

Špecifikácie
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Rozmery Max. 538 (š) x 360 (d) x 100 (v) mm
Váha Max. 5 kg
Šírka a dĺžka tlače Max. 508 (š) x 330 (d) mm
Atrament Typ a kapacita

Eco-UV (EUV, EUV4) 220 ml

Farby

5 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, 2 x White)

5 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White a Primer)

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White a Gloss)

Sušič média UV-LED Lamp
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1440 dpi
Presnosť * Odchýlka menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm z toho, čo je viac.
Pripojiteľnosť Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX, automatic switching)
Power-saving funkca Automatic sleep funkcia
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 1.8 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci 149 W
Sleep mód 13 W
Hlučnosť Pri práci 60 dB (A) alebo menej
Standby 49 dB (A) alebo menej
Rozmery 1202 (š) x 962 (d) x 549 (d) mm
Váha 110 kg
Pracovné prostredie Zapnutý Teplota: 20 - 32 °C (22 °C + je odporúčaná teplota), vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Napájací kábel, lepivá podložka, softvér RIP (Roland VersaWorks DUAL RIP), užívateľský manuál

* Teplota: 25°C , vlhkosť: 50%

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 508 mm

Atramenty

 • Eco-UV

Farby

 • Cyan; Magenta; Yellow; Black; White; Gloss; Primer