TrueVIS SG2 séria

Skutočný partner pre vaše podnikanie

Zoznámte sa s radom TrueVIS SG2, skutočným partnerom pre vaše podnikanie. Či už práve začínate, alebo sa chystáte rozšíriť portfólio. Tlačiaci/rezací ploter SG2 oceňovanej značky TrueVIS poskytuje kvalitu so zjednodušeným ovládaním a umožňuje rýchlu realizáciu úloh ešte v ten istý deň, čo určite oceníte. Atramenty TR2 produkujú žiarivé farby pre aplikácie na značkách, štítkoch, obaloch, fóliách na automobily a iné.

Séria SG2 je k dispozícii v 3 veľkostiach, má pôsobivý výkon a je certifikovaná poprednými výrobcami médií v tomto odvetví. Ukážte svojim zákazníkom, čo môžete vyrobiť s TrueVIS SG2.

TrueVIS SG2-640 a SG2-540 získali najvyššie ocenenie Keypoint Intelligence Buyers Lab 2020 za vynikajúcu vstupnú úroveň CMYK (kategória Eco-solvent/Latex 54 ”/ 64”).

Zhrnutie

 • Veľkoformátová CMYK atramentová tlačiareň s integrovaným rezaním.
 • Dostupná v troch veľkostiach:
  • SG2-640 (1625 mm médium, 1600 mm tlač).
  • SG2-540 (1371 mm médium, 1346 mm tlač).
  • SG2-300 (762 mm médium, 736 mm tlač).
 • Nové atramenty TrueVIS TR2:     
  • Široký farebný gamut.
  • Rýchloschnúci atrament pre maximálnu produktivitu.
  • Vysoko odolný voči poškriabaniu so životnosťou až do troch rokov vo vonkajšom prostredí.
  • Podporuje širokú škálu potiahnutých a nepotiahnutých médií.
  • Ekonomické 500 ml balenia.

Tlačové hlavy najnovšej generácie

Dve tlačové hlavy najnovšej generácie FlexFire ponúkajú rýchlejšiu tlač pri výnimočnej kvalite. Na jednom zariadení môžete tlačiť, posúvať a orezávať, bez nutnosti zasahovania do priebehu výroby. Séria SG ponúka systém atramentov "clean hands" s použitím 500 ml atramentových sáčkov, ktoré presne zasuniete do znovu-použiteľných kaziet. Už žiaden neporiadok a odpad!

Energické farby a ostrá tlač

Nový manažment farieb True Rich Color môže plne využívať širokú škálu odtieňov, aj vďaka atramentom TR2. Živé farby sa dajú kombinovať s neutrálnymi odtieňmi šedej, plynulými prechodmi a prirodzenými tónmi pleti, výsledkom čoho je kvalitná grafika.

Atramenty TrueVIS sú ďalším evolučným krokom v eco-solventnej technológií, ponúkajú široký farebný rozsah a spĺňajú prísne enviromentálne štandardy. Atramenty dosiahli certifikáciu GreenGuard Gold za kvalitu vnútorného ovzdušia. Preto sú vhodné aj pre použitie v prostrediach, ako sú školy a nemocnice. Séria SG2 je ďalej certifikovaná pre dlhodobé výsledky zárukou 3M ™ MCS ™ a zárukou výkonu Avery Dennison ™ ICS ™, ktorá poskytuje ochranu 4 roky v exteriéri a 7 rokov v interiéri.

Funkcie orezových značiek pre dlhé tlačové úlohy

Presnosť tlače a orezania sa môže v niektorých prípadoch (pri výrobe nálepiek a štítkov) znížiť. Závisí to od vlastností médií a dĺžky tlačovej úlohy. Pokročilé funkcie rezania pri SG2, vám však s istotou poskytnú konzistenciu a presnosť, nezávisle od dĺžky tlačovej úlohy.

Funkcia "Custom page"

Funkcia "Custom Page" umožňuje používateľom automaticky pridávať a obmedzovať údaje o úlohách na vopred určenú page - stránku. Jednoducho kontrolujete dĺžku tlače a dĺžku výrezu. To umožňuje rozdeliť dlhé výrobné cykly na zvládnuteľné sekcie, automatizovať práce s Print & Cut, aj v spojení s podporovaným systémom odberu TUC-4, pre maximálnu presnosť, minimálny odpad a celkovo rýchlejší obrat.

Funkcia "Multiple cropmarks"

Nová funkcia "Multiple cropmarks" s variabilnými možnosťami registrácie orezových značiek, vám dáva možnosť voľby frekvencie orezania, na základe dĺžky vašej tlačovej úlohy.

Pokročilé funkcie Print & Cut pre vysoko-kvalitné výtlačky

Nové režimy orezania grafiky, s možnosťou nastavenia orezových značiek na celé strany riadky alebo jednotlivé obrázky, poskytujú výnimočnú presnosť. Laminované výstupy je možné po založení do plotra presne orezať s opätovným načítaním orezových značiek.

Režim Print & Cut je navrhnutý aj na potlač tenkých materiálov, ako sú transfer médiá pre tepelný prenos grafiky na textil.

Vďaka vylepšenej funkcii perforovaného rezania, séria SG2 urýchľuje čas výroby hotových samolepiek.

Šetrite čas - svoj SG2 môžete nechať produkovať grafiku s presným orezaním, zatiaľ čo vy budete pokračovať v ďalšej úlohe.

Nové svorky médií

Inteligentné svorky médií sú vybavené integrovanými drážkami, takže ich pred rezaním nemusíte odstraňovať.

Automatické prítlačné kolieska

Novo navrhnuté stredné prítlačné kolieska sa zdvíhajú automaticky pred začiatkom rezania. Skracujú tak čas sušenia a umožňujú rezanie média bez toho, aby sa kolieska pohybovali po vytlačenej oblasti. Tlak bočných koliesok je tiež optimalizovaný pre lepšie podávanie média.

Všestranná produkcia

Technológia TrueVIS eco-solvent ponúka takmer neobmedzené možnosti tlače na rôzne média. Vďaka rezaciemu vozíku so zvýšeným prítlakom a presnosťou, môžete rezať širšie médiá.

Ponúka široké možnosti outdoorových a indoorových aplikácií vrátane:

 • označení,
 • banerov a backlit,
 • nálepiek,
 • interiérových nálepok na stenu,
 • reklamného, pracovného a športového oblečenia,
 • grafiky na okná, podlahy či steny,
 • výstavné banery a rollupy,
 • polepy automobilov, atď.

Intuitívne technológie

Pomocou Roland DG Mobile Panel 2 môžete kontrolovať a manažovať funkcie vášho zariadenia série SG pomocou smartphonu, či tabletu cez Bluetooth spojenie. Prijímajte aktualizácie stavu a riaďte tlač, čistiace funkcie na diaľku!

Optimalizujte vašu produkciu s VersaWorks 6 RIP

Séria TrueVIS SG2 obsahuje najnovší softvér VersaWorks 6 RIP, ktorý obsahuje intuitívne rozhranie na jednoduché ovládanie a správu úloh. 64-bitová natívna podpora a dvojjadrová prevádzka uľahčujú presnosť a rýchlosť spracovania súborov PDF, EPS, PS a PDF 2.0.

 • Zjednodušené rozhranie drag-and-drop na rýchle pridávanie úloh do tlačového frontu. 
 • Päť tlačových frontov, päť horúcich priečinkov (hot folder) a neobmedzené nastavenie frontov.
 • Funkcia párovania farieb (colour matching) na zabezpečenie konzistentnej farby medzi viacerými tlačiarňami rovnakého modelu - tlačte, skenujte a prenášajte hodnoty farieb medzi zodpovedajúcimi zariadeniami Roland.
 • Všetky pokročilé a ľahko použiteľné funkcie VersaWorks vrátane cropping, tiling, nesting a spracovanie komplexných súborov s priehľadnými časťami a tieňami.
 • Knižnice farebných spotov Pantone® a Roland Color.

2-ročná záruka Max Warrany pre bezstarostné používanie Vášho zariadenia

Kúpou zariadenia série SG získate nielen tlačiareň - ale aj dlhoročnú spoľahlivosť a bezkonkurenčný servis a podporu, vďaka ktorým patrí Roland k lídrom na trhu. Pri kúpe TrueVIS SG automaticky získate zadarmo 2 ročnú záruku Max Warranty.

 

Model  SG2-640 SG2-540 SG2-300
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Šírka 315 - 1625 mm 275 - 1371 mm  182 - 762 mm 
Hrúbka Max. 1,0 mm s podložkou, pre tlač.
Max. 0,4 mm s podložkou a 0,22 mm bez podložky, pre rezanie.
Vonk. priemer role Max. 210 mm
Váha role Max. 40 kg Max. 30 kg Max. 25 kg
Priemer jadra(1) 76,2 mm alebo 50,8 mm
Šírka tlače/rezania  (2) Max. 1600 mm Max. 1346 mm Max. 736 mm
Atrament Typ  TrueVIS atramtent TR2 500 ml vrecko 
Farby 4 farby (Cyan, Magenta, Yellow a Black)
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1200 dpi
Rezacia rýchlosť 10 - 300 mm/s
Prítlak noža (3) 30 - 500  gf
Nôž Typ Roland CAMM-1 series blade
Offset 0.000 - 1.500 mm
Softvérové rozlíšenie (pri rezaní) 0.025 mm/step
Presnosť (pri tlači) (4) (5) Odchýlka menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm z toho, čo je viac.
Presnosť (pri rezaní) (4) Odchýlka menšia ako  ±0.4 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm z toho, čo je viac.
Ak bola vykonaná korekcia vzdialenosti (ak [CUTTING MENU] - [CALIBRATION] bolo nastavené): Odchýlka menšia ako  ±0.2 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.1 mm z toho, čo je viac.
Opakovateľnosť (pri rezaní) (4) (6) ±0.1 mm alebo menej
Presnosť zarovnania pri "Print & Cut" (4) (7) ±0.5 mm alebo menej
Presnosť zarovnania pri "Print & Cut" pri preložení média(4) (8) Odchýlka menšia ako ±0.5 % z prejdenej vzdialenosti, alebo  ±3 mm z toho, čo je viac.
Sušič média (9) Ohrievač: Nastaviteľná teplota v rozsahu: 30 - 45 °C
Sušič: Nastaviteľná teplota v rozsahu: 30 - 50 °C
Konektivita Ethernet (100BASE-TX/1000BASE-T, automatic switching)
Funkcia Power-saving Automatic sleep feature 
Napájanie AC 100 - 120 V ±10 %, 8.0 A, 50/60 Hz alebo AC 220 - 240 V ±10 %, 4.1 A, 50/60 Hz AC 100 - 120 V ±10 %, 5.4 A, 50/60 Hz alebo AC 220 - 240 V ±10 %, 2.7 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci cca 1090 W  cca 710 W
Sleep režim cca 40 W
Hlučnosť Pri práci 63 dB (A) alebo menej
Standby 53 dB (A) alebo menej
Rozmery (vrátane stojanu)  2945 (š) × 730 (d) × 1310 (v) mm  2685 (š) × 730 (d) × 1310 (v) mm  2070 (š) × 730 (d) × 1310 (v) mm
Váha (vrátane stojanu) 197 kg 180 kg 147 kg
Pracovné prostredie Zapnuté  Teplota: 20 - 32 °C, vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnuté Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Softvér VersaWorks 6 RIP, stojany, napájací kábel, svorky na médiá, držiaky médií, náhradný nôž na oddeľovací nôž, manuály atď.

Uvedené technické parametre, dizajny a rozmery sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

(1) Držiaky médií tohto stroja sú navrhnuté tak, aby sa používali výlučne s médiami, ktoré majú papierovú rolku (jadro) s vnútorným priemerom 76,2 mm. Ak chcete použiť médiá s priemerom 50,8 mm, sú potrebné príruby.
(2) Dĺžka tlače a rezania je limitovaná použitým programom.
(3) Maximálna sila čepele je 500 gf. Sila čepele musí byť nastavená podľa detailov, ako je napríklad hrúbka média.
(4) Typ média: Médiá špecifikované spoločnosťou Roland DG Corporation. Teplota: 25 °C, vlhkosť: 50 % relatívnej vlhkosti. Rolové médiá musia byť založené správne. Aplikovatelné iba keď sa používajú všetky prítlačné valčeky, v závislosti od šírky média. Bočné okraje: 25 mm alebo viac pre ľavý aj pravý okraj. Neplatí pri rozťahovaní/sťahovaní média, alebo pri použiťí sušiča. Predpokladá sa, že všetky korekčné a nastavovacie funkcie stroja boli použité správne.
(5) Cesta tlače: 1 m.
(6) [PREFEED] položka musí byť nastavená na „ENABLE“. Rozsah pre zaručenú presnosť opakovania. Pre médiá so šírkou presahujúcou 610 mm - dĺžka: 4000 mm. Pre médiá so šírkou 610 mm alebo menej - dĺžka: 8000 mm.
(7) Za predpokladu, že dĺžka podávania média je 3000 mm alebo menej. Nezahŕňa účinky šikmého pohybu a rozťahovania/sťahovania média.
(8) Veľkosť údajov: model 1625 mm: 1 000 mm v smere podávania média, 1600 mm v smere pohybu vozíka. Model 1371 mm: 1 000 mm v smere podávania média, 1346 mm v smere pohybu vozíka. Žiadne laminovanie. Automatická detekcia orezových značiek v 4 bodoch pri opätovnom vložení média. Počas rezania musí byť položka [PREFEED] nastavená na „ENABLE“. Vylúčenie možného posunu spôsobeného rozťahovaním/sťahovaním média a/alebo opätovným vložením média.
(9) Po zapnutí je potrebné zahriatie. To môže vyžadovať 5 až 20 minút, v závislosti od prevádzkového prostredia. V závislosti od okolitej teploty a šírky média sa predvolená teplota nemusí dosiahnuť.

VersaWorks 6 systémové požiadavky
Operačný systém Windows® 10 (32/64 bit), Windows® 8.1 (32/64 bit), Windows® 7 Ultimate / Professional (32/64 bit)
CPU Intel® Core™2 Duo, 2.0 GHz alebo rýchlejšie
RAM 2 GB alebo viac
Grafická karta a monitor Rozlíšenie 1280 x 1024 alebo viac
Voľné miesto na disku (HDD/SSD) 40 GB alebo viac
Hard-disk súborový systém NTFS format 
Optická mechanika DVD-ROM drive
Iné Odporúčame pripojenie k internetu
SPOTREBNÝ MATERIÁL A PRÍSLUŠENSTVO
TR2-CY TrueVIS atrament Cyan, 500 ml
TR2-               MG         TrueVIS   atrament Magenta, 500 ml
TR2-YE                                                         TrueVIS atrament Yellow, 500 ml
TR2-BK TrueVIS atrament Black, 500 ml
 TR2 -CL TrueVIS čistiaca kvapalina, 500 ml
ZEC-U5032 Rezacia čepeľ pre štandardný vinyl, 2 ks
ZEC-U5025 Rezacia čepeľ pre štandardné vinylové, reflexné a fluorescenčné/hrubé médiá, 5 ks.
XD-CH2 Nastaviteľný držiak čepele - hliník
XD-CH3 Nastaviteľný držiak čepele - živica

 

Automatizovaný systém odberu

Voliteľný systém TU4 ponúka dva režimy, ktoré odborne zvládnu všetko od tenkých filmov až po ťažké materiály a poskytuje stabilnú pevnosť pre jednoduché spracovanie po tlači.

TU4-64 [pre SG2-640] 
TU4-54 [pre SG2-540] 
TU4-30 [pre SG2-300]

Optional Air Filtration System available for the LEF2-200

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • SG2-640: 1600 mm; SG2-540: 1346 mm; SG2-300: 736 mm mm

Atramenty

 • TrueVIS TR2

Farby

 • Cyan; Magenta; Yellow; Black