VersaUV LEF2-300

Univerzálna a výkonná séria UV tlačiarní aj pre tie najnáročnejšie zákazky

Séria VersaUV LEF2 je najnovšia generácia ocenených UV tlačiarní Roland. Ľahko sa ovláda, umožňuje priamu tlač na veľké množstvo materiálov a predmetov až do hrúbky 100 mm - vytvára živé farby, realistické textúry a štýlové embosované efekty.

LEF2 posúva hranice možností tlače o kus ďalej. Z obyčajných predmetov sa stávajú jedinečné a personalizované kúsky s pridanou hodnotou pre Vašich zákazníkov. Ľahko prispôsobíte malé a stredne veľké predmety pridaním firemného loga alebo inej pútavej grafiky; či už ide o jeden kus alebo väčšiu výrobnú sériu.

Personalizujte powerbanky, kryty na smartfóny, obaly na notebooky, reklamné predmety, prototypy, suveníry, perá, značky, osobné ocenenia, darčekové predmety, karty... S výškovou toleranciou 2 mm môžete dokonca tlačiť aj na zakrivené a nepravidelné tvary. Rotačný adaptér v doplnkovom vybavení umožňuje tlač na fľaše a iné valcovité predmety.

V kombinácii s najnovším softvérom cotodesign od Rolandu, ktorý zjednocuje dizajnový návrh a riadenie tlače, sa séria LEF2 stáva kompletným riešením pre objednávky potlače tričiek alebo darčekových predmetov na prevádzke. Napríklad aj na tlač ilustrácii alebo fotiek priamo zo smartfónu zákazníka. 

V ponuke sú tri modely, ktoré sa odlišujú veľkosťou a rýchlosťou tlače, aby sa mohli prispôsobiť Vašim požiadavkám :

LEF2-300 a LEF2-300D

Produktívna personalizácia - profitujte z efektívnej UV-LED tlače

Vytvoriť neuveriteľne realistickú grafiku a textúry je s novým modelom LEF2-300 teraz ešte jednoduchšie. Dokonca aj prémiové povrchy, vrátane simulovaného embosovania - takmer na čokoľvek. LEF2-300 je najnovším prírastkom do série oceňovaných tlačiarní VersaUV LEF. Tento model ponúka šírku tlače 0,7 m a tiež vynikajúce možnosti farebnej tlače na širokej škále materiálov vrátane trojrozmerných produktov až do hrúbky 100 mm (alebo 200 mm pre model 300D) v tlačiarni s jednoduchou obsluhou.

VersaUV LEF2-300 umožňuje tlač úžasných fotografií, grafiky a textu takmer na čokoľvek. Nakoľko ide o UV tlačiareň, atrament vytvrdzuje okamžite. To vám umožňuje tlačiť priamo na nesavé materiály, ako sú PVC, plasty, plátno, drevo, koža a ošetrené textílie. Navyše, výšková tolerancia 2 mm umožňuje tlač na nepravidelné a zakrivené objekty.

UV tlačiareň Roland UV LEF2-300 dokáže ľahko personalizovať smartfóny, kryty na laptop, reklamné predmety, prototypy, suveníry, perá, značky, osobné ocenenia, darčekové predmety a iné. VersaUV LEF2-300 je v ponuke s doplnkovým vákuovým stolom a rotačným modulom na potlač fliaš a iných valcovitých predmetov.

Prečo si vybrať UV tlačiareň z rady VersaUV LEF?

 • Automatické nastavenie výšky pre tlač na širokú škálu materiálov.
 • Vhodné materiály: akryl, drevo, dosky, kov, plasty, TPU, PET, ABS, plátno, koža a tkaniny.
 • Pracovná plocha je 770 mm (šírka) x 330 mm (dĺžka)
 • Tlač na produkty do hrúbky 100 mm pre LEF2-300 a 200 mm pre LEF2-300D 
 • Primer atrament umožňuje tlačiť na sklo a lesklé povrchy.
 • Vynikajúca kvalita tlače s farbami CMYK + White + Gloss + Primer.
 • Automatický systém bieleho atramentu.
 • Možnosť vytvárania efektov s matným a lesklým lakom.
 • K dispozícii je najnovší intuitívny ovládací softvér Versaworks 6.5.
 • Zabudovaný systém zarovnania LED rýchlo nastavuje východiskový bod vašej tlače.

Tlač Gloss a 3D embosové povrchové úpravy

Okrem plnofarebnej tlače môžete s LEF2-300 produkovať prvotriedne lesklé a matné povrchové úpravy v UV kvalite, ako aj úžasne živé textúry vrátane simulovaného 3D embosovania s viacerými vrstvami UV číreho atramentu. 72 vzorov textúr pripravených na použitie ihneď po inštalácii, alebo si môžete vytvoriť vlastné personalizované špeciálne efekty.

Tlač viacerých, alebo iba jedného kusu

Minimálne množstvo potlačiteľné s verziou VersaUV LEF2-300 je jeden kus.

Je všestranný pri výrobe prototypov. Viete tak skontrolovať konečnú podobu výtlačku, vytvoriť špeciálny darček, alebo vytlačiť zopár interiérových produktov.

Konfigurácia s Primer kazetou

Primer je zvyčajne potrebné nanášať pred tlačou manuálne. Je to podkladová vrstva, ktorú aplikujeme na niektoré materiály pre zlepšenie priľnavosti. LEF2-300 je v ponuke s Primer kazetou*, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné nanášanie samotným strojom. Užívatelia môžu primer aplikovať, ešte pred tlačou farebnej grafiky. A to priamo zo súboru v softvéri RIP VersaWorks 6. Grafika na náročné materiály, ako je akryl, je tým oveľa čistejšia a efektívnejšia.

* Primer kazeta je predmetom voliteľného príslušenstva. Výsledky priľnavosti atramentu sa môžu líšiť v závislosti od podkladu a podmienok tlače. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, je nutná skúšobná tlač pred finálnou výrobou.

Perfektné výsledky s možnosťami atramentu Eco-UV

LEF2-300 je vybavený atramentom Eco-UV vo farbách CMYK, White a Gloss. Schne okamžite a vytvára široký farebný gamut s ostrými detailmi a sýtimi farbami. Eco-UV sú veľmi pružné, vďaka čomu pokryjú krivky a nepravideľné tvary dokonale a bez prasklín.

Atramenty Eco-UV sú neuveriteľne trvanlivé, vďaka čomu je interiérova grafika odolná voči poškriabaniu a chemikáliám, zatiaľ čo exteriérová grafika vydrží od šesť mesiacov do dvoch rokov, ak je použitý atrament Gloss, ako povrchová úprava. Atrament Eco-UV sa dodáva v 220 a 500 ml kazetách.

Účinnosť atramentu a konzistencia

Tlačiareň LEF2-300 UV má automatizovaný systém cirkulácie atramentu, ktorý výrazne znižuje prevádzkové náklady pri zachovaní ostrej kvality obrazu a brilantných farieb, dokonca aj pri dlhších výtlačkoch. Riadená cirkulácia atramentu zaručuje, že atramentové pigmenty sa nemôžu usadiť v atramentových hadičkách, čo vedie k hladkej konzistencii a hustote atramentu.

Nový VersaWorks 6 RIP

Dodávaný RIP softvér Roland VersaWorks 6 bol aktualizovaný o nové režimy tlače a ďalšie možnosti embosovania hrubšej vrstvy laku za krátky čas. Ideálne pre využitie pri tlači Braillovho písma a iné.

Rýchlo a ľahko v ňom viete prezerať a spracovávať komplexné súbory, pridaním transparentných vrstiev so špeciálnymi efektami. Samozrejmosťou je otáčanie, nastavenie rozostupov, orezanie, čím získavate väčšiu kontrolu pri tlači grafiky.

Tiež zahŕňa užitočné funkcie ako napríklad:

 • Nesting - efektívne uloženie tlačových úloh pre lepšie vyťaženie a úsporu média.
 • Delenie na viac častí.
 • Kroky a opakovania.
 • Tlač variabilných dát.
 • Prediktívna kalkulačka spotreby atramentu.
 • Knižnice farieb PANTONE® a Roland Color System.
 • Knižnica textúr Roland Texture System so 72 vzormi.

Vysoká spoľahlivosť a bezpečnosť

Nová UV flatbed tlačiareň LEF2-300 má nové usporiadanie tlačových hláv s vodoodpudivým náterom. Boli navrhnuté iba pre tento model. Funkcia čistenia - Head Refresh odstraňuje atrament, ktorý zostal na tlačových hlavách a čistí povrch tlačovej hlavy, tak aby sa zachovala kvalita tlače. Ak dôjde k upchatiu tlačovej hlavy, nová funkcia Nozzle Mask vám umožní pokračovať v tlači pri použití polovice tlačových hláv. Vzduchotesný kryt chráni operátorov pred UV svetlom a zabraňuje usadzovaniu prachu na povrchu materiálov počas tlače.

Novinkou je UV obrazovka s antireflexnou časťou. UV obrazovka zabraňuje priamemu dopadu svetla odrážaného UV žiarením do tlačovej hlavy, čím sa znižuje riziko upchatia trisky.

Pre LEF2-300 je k dispozícii voliteľný systém vzduchového filtra. Dá sa ľahko umiestniť pod stroj a obsahuje filter s aktívnym uhlím, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky, uvoľňujúce sa počas tlače.

Energeticky efektívne - Mist filtre bez ozónu

Tlačiareň LEF2-300 UV sa jednoducho zapojí do štandardnej elektrickej zásuvky. Použitím zlomku energie, ktorý vyžadujú iné ploché tlačiarne, ponúka LEF značné úspory nákladov na elektrickú energiu za rok.

LEF2-300 využíva LED lampy pre UV-vytvrdzovanie, ktoré vydržia až desaťkrát dlhšie ako bežné UV lampy a môžu byť okamžite zapnuté alebo vypnuté, bez typickej doby zahrievania. Okrem toho sa LEF2 automaticky prepne do režimu nízkej spotreby, ak sa dlhšiu dobu nepoužíva.

Aby sa zabezpečila optimálna kvalita tlače okolo zakrivenia predmetov, LEF2-300 obsahuje takzvaný Mist filter. Ten zachytáva zvyšný atrament, ktorý sa vyskytne pri tlači na okraji alebo krivke predmetu. Zabráni sa zvýšenému striekaniu a zabráni usadzovaniu atramentu na vnútorných komponentoch tlačiarne. Filtre sú navrhnuté tak, aby ich mohol koncový užívateľ ľahko vymeniť.

Roland Intelligent Pass Control

Vyvinutý softvérovými inžiniermi Roland-u pre veľkoformátové digitálne tlačiarne. Roland Intelligent Pass Control technológia predstavuje najvyšší stupeň atramentovej tlače. Tento systém precízne kontroluje umiestnenie bodiek medzi prechodmi, a to aj pri vysokej rýchlosti tlače, čo zaistí bezprecedentnú kvalitu obrazu a maximálnu produktivitu. S Roland Intelligent Pass Control má VersaUV LEF2-300 schopnosť produkovať plynulé prechody a bezchybne plné farby. Zároveň maximalizuje výkon a prakticky eliminuje pruhovanie vo všetkých tlačových režimoch.

Špecifikácie
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Rozmery Max. 800 (š) x 360 (d) x 100 (v) mm
Váha Max. 8 kg
Šírka a dĺžka tlače Max. 770 (š) x 330 (d) mm
Atrament Typ a kapacita

Eco-UV (EUV, EUV4) 220 a 500 ml kazety - White atrament nie je v ponuke pri 500 ml kazetách

Farby

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White a Gloss x 2)

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White, Gloss) a Primer

Sušič média UV-LED lampa x 2
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1440 dpi
Presnosť *¹ Chyba menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm, čo je väčšie.
Pripojiteľnosť Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX, automatic switching)
Power-saving funkca Funkcia Automatic sleep
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 2.1 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci 178 W
Sleep mód 18 W
Hlučnosť Pri práci 60 dB (A) alebo menej
Standby 49 dB (A) alebo menej
Rozmery 1560 (š) x 955 (d) x 576 (v) mm; so zásobníkom atramentu: 1866 (š) x 955 (d) x 576 (v) mm
Váha 144 kg
Pracovné prostredie Zapnutý Teplota: 20 - 32 °C (22 °C + je odporúčaná teplota), vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Napájací kábel, čistiaca tekutina, nádoba na odpadový atrament, RIP softvér (Roland VersaWorks 6.5 Software RIP), užívateľský manuál

*¹ Teplote pre LEF2-300 je 23 °C, pre LEF2-200 je to 25 °C, vlhkosť: 50%

Uvedené špecifikácie, návrhy a rozmery sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Toto zariadenie je schopné tlačiť na širokú škálu podkladov. Kvalita tlače alebo priľnavosť atramentu sa však môže líšiť v závislosti od použitého podkladu a dôrazne sa odporúča testovať podklady na kompatibilitu, aby sa zabezpečili optimálne výsledky tlače. Odparené látky môžu mierne dráždiť oči, nos a/alebo hrdlo počas tlače a po ňom. Ak sa kontinuálne tlačí v uzavretom priestore, hustota prchavých látok sa bude hromadiť a môže dráždiť oči, nos a / alebo hrdlo. Roland DG dôrazne odporúča, aby ste nainštalovali ventilačný systém a používali tento produkt v dobre vetranej miestnosti. Ďalšie informácie vám poskytne miestny distribútor alebo predajca.

Roland VersaWorks systémové požiadavky
Operačný systém  Windows® 10 (32/64 bit), Windows® 8.1 (32/64 bit), Windows® 7 Ultimate/Professional (32/64 bit)
CPU Core™2 Duo, 2.0 GHz alebo rýchlejší
RAM 2 GB a viac
Grafická karta a monitor Rozlíšenie 1280 x 1024 a viac
Voľné miesto na disku 40 GB a viac
Hard-disk súborový systém NTFS formát
Pripojenie Ethernet 100 mbps  
Iné Pripojenie k internetu
Spotrebný materiál a príslušenstvo
Eco-UV EUV, EUV4 a EUV4-5/MG Magenta, 220 a 500 ml
EUV, EUV4 a EUV4-5/YE Yellow, 220 a 500 ml
EUV, EUV4 a EUV4-5/CY Cyan, 220 a 500 ml
EUV, EUV4 a EUV4-5/BK Black, 220 a 500 ml
EUV, EUV4 a EUV4-5/WH White, 220 a 500 ml
EUV, EUV4 a EUV4-5/GL Gloss, 220 a 500 ml
Čistiacia tekutina SL-CL 1 ks
Primer EUV Primer, 220 ml

 

Voliteľný systém filtrácie vzduchu

Pre VersaUV LEF2-300 je k dispozícii voliteľný systém filtrácie vzduchu. Patrí sem filter s aktívnym uhlím, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky, ktoré sa vyskytujú počas tlače. Táto jednotka môže byť umiestnená ľahko pod LEF2-300.

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 770 mm

Atramenty

 • Eco-UV

Farby

 • Cyan; Magenta; Yellow; Black; White; Gloss; Primer