VersaUV LEF2-200

Univerzálna a výkonná séria UV tlačiarní aj pre tie najnáročnejšie zákazky

Séria VersaUV LEF2 je najnovšia generácia ocenených stolových UV tlačiarní Roland. Ľahko sa ovláda, umožňuje priamu tlač na veľké množstvo materiálov a predmetov až do hrúbky 100 mm - vytvára živé farby, realistické textúry a štýlové embosované efekty.

LEF2 posúva hranice možností tlače o kus ďalej. Z obyčajných predmetov sa stávajú jedinečné a personalizované kúsky s pridanou hodnotou pre Vašich zákazníkov. Ľahko prispôsobíte malé a stredne veľké predmety pridaním firemného loga alebo inej pútavej grafiky; či už ide o jeden kus alebo väčšiu výrobnú sériu.

Personalizujte powerbanky, kryty na smartfóny, obaly na notebooky, reklamné predmety, prototypy, suveníry, perá, značky, osobné ocenenia, darčekové predmety, karty... S výškovou toleranciou 2 mm môžete dokonca tlačiť aj na zakrivené a nepravidelné tvary a rotačný adaptér v doplnkovom vybavení umožňuje tlač na fľaše a iné valcovité predmety.

V kombinácii s najnovším softvérom cotodesign od Rolandu, ktorý zjednocuje dizajnový návrh a riadenie tlače, sa séria LEF2 stáva kompletným riešením pre objednávky potlače tričiek alebo darčekových predmetov na prevádzke. Napríklad aj na tlač ilustrácii alebo fotiek priamo zo smartfónu zákazníka. 

V ponuke sú tri modely, ktoré sa odlišujú veľkosťou a rýchlosťou tlače, aby sa mohli prispôsobiť Vašim požiadavkám :

Všestranná personalizácia s LEF2-200 - objavte možnosti UV-LED tlače

Model VersaUV LEF2-200 si jednoducho poradí s výrobou prémiových povrchov, napríklad pomocou simulovaného embosovania. Ponúka šírku tlače 0,5 m a tiež vynikajúce možnosti farebnej tlače na širokej škále materiálov, vrátane trojrozmerných produktov až do hrúbky 100 mm.

Môžete sa pustiť do tlače krásnych a ostrých fotografií, grafík či textu takmer na čokoľvek, dokonca aj priamo na nesavé materiály ako sú PVC, plasty, plátno, drevo, koža a ošetrené textílie. ECO-UV atrament totižto schne a tuhne okamžite. Predmety sa dajú potlačiť až do hrúbky 100 mm. Výšková tolerancia 2 mm umožňuje tlač na nepravidelné a zakrivené objekty.

UV tlačiareň Roland UV LEF2-200 dokáže ľahko prispôsobiť smartfóny, kryty na laptop, reklamné predmety, prototypy, suveníry, perá, značky, osobné ocenenia, darčekové predmety a iné. VersaUV LEF2-200 je v ponuke s doplnkovým vákuovým stolom a rotačným modulom na potlač fliaš a iných valcovitých predmetov.

Zhrnutie

 • Vhodné materiály: akryl, drevo, dosky, kov, plasty, TPU, PET, ABS, plátno, koža a tkaniny.
 • Pracovná plocha je 508 mm (šírka) x 330 mm (dĺžka).
 • Primer atrament umožňuje tlačiť na sklo a lesklé povrchy.
 • Vynikajúca kvalita tlače s farbami CMYK + White + Gloss + Primer.
 • Automatický systém bieleho atramentu.
 • Možnosť vytvárania efektov s matným a lesklým lakom.
 • K dispozícii je jednoduchý a intuitívny ovládací softvér.
 • Zabudovaný systém zarovnania LED rýchlo nastavuje východiskový bod vašej tlače.

Tlač Gloss a simulované 3D embosovanie

Okrem plnofarebnej tlače môžete s LEF2-200 produkovať lesklé a matné povrchové úpravy v UV kvalite. Úžasne živé textúry vrátane simulovaného 3D embosovania, pomocou viacerých vrstiev UV číreho atramentu. 72 vzorov a textúr pripravených na použitie ihneď po inštalácii. Vytvoriť si môžete aj vlastné špeciálne efekty.

Tlač iba jedného predmetu

Minimálne potlačiteľné množstvo s verziou VersaUV LEF2-200 je jeden kus.

Ponúka tým všestrannosť pri vytváraní prototypov. Skontrolujte konečnú podobu vytlačeného obrazu, vytvorte špeciálny darček, alebo vytlačte zopár interiérových produktov.

Konfigurácia s Primer kazetou

Primer je zvyčajne potrebné nanášať pred tlačou manuálne. Je to podkladová vrstva, ktorú aplikujeme na niektoré materiály pre zlepšenie priľnavosti. LEF2-200 je v ponuke s Primer kazetou*, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné nanášanie samotným strojom. Užívatelia môžu primer aplikovať, ešte pred tlačou farebnej grafiky. A to priamo zo súboru v softvéri RIP VersaWorks 6. Grafika na náročné materiály, ako je akryl, je tým oveľa čistejšia a efektívnejšia.

* Primer kazeta je predmetom voliteľného príslušenstva. Výsledky priľnavosti atramentu sa môžu líšiť v závislosti od podkladu a podmienok tlače. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, je nutná skúšobná tlač pred finálnou výrobou.

Pozoruhodné možnosti atramentu Eco-UV

LEF2-200 je vybavený atramentom Eco-UV vo farbách CMYK, White a Gloss. Schne okamžite a vytvára široký farebný gamut s ostrými detailmi a sýtimi farbami. Eco-UV sú veľmi pružné, vďaka čomu pokryjú krivky a nepravideľné tvary dokonale a bez prasklín.

Atramenty Eco-UV sú trvanlivé, vďaka čomu je interiérova grafika odolná voči poškriabaniu a chemikáliám, zatiaľ čo exteriérová grafika vydrží od šesť mesiacov do dvoch rokov, ak je použitý atrament Gloss, ako povrchová úprava. Atrament Eco-UV sa dodáva v 220 ml kazetách.

Účinnosť atramentu a konzistencia

Tlačiareň LEF2-200 UV má automatizovaný systém cirkulácie atramentu, ktorý výrazne znižuje prevádzkové náklady pri zachovaní ostrej kvality obrazu a brilantných farieb, dokonca aj pri dlhších výtlačkoch. Riadená cirkulácia atramentu zaručuje, že atramentové pigmenty sa nemôžu usadiť v atramentových hadičkách, čo vedie k hladkej konzistencii a hustote atramentu.

Optimalizujte výrobu s VersaWorks 6 RIP

Dodávaný RIP softvér Roland VersaWorks 6 je výkonný RIP a vy už nebudete potrebovať iný softvér na dizajnovanie, pretože umožňuje vytváranie špeciálnych vrstiev farieb ako je biela, transparentná a Primer.

Rýchlo a ľahko v ňom viete pozerať a spracovávať komplexné súbory, pridaním transparentných vrstiev so špeciálnymi efektami. Samozrejmosťou je otáčanie, nastavenie rozostupov, orezanie, čím získavate väčšiu kontrolu pri tlači grafiky.

Tiež zahŕňa užitočné funkcie ako napríklad:

 • Nesting - efektívne uloženie tlačových úloh pre lepšie vyťaženie a úsporu média.
 • Delenie na viac častí.
 • Kroky a opakovania.
 • Tlač variabilných dát.
 • Prediktívna kalkulačka spotreby atramentu.
 • Knižnice farieb PANTONE® a Roland Color System.
 • Knižnica textúr Roland Texture System so 72 vzormi.

Vysoká spoľahlivosť a bezpečnosť

LEF2-200 má nový systém čistenia. Funkcia Head Refresh odstraňuje atrament, ktorý zostal na tlačových hlavách a čistí ich povrch, tak aby sa zachovala kvalita tlače. Ak dôjde k upchatiu tlačovej hlavy, nová funkcia Nozzle Mask vám umožní pokračovať v tlači pri použití polovice tlačových hláv. Vzduchotesný kryt chráni operátorov pred UV svetlom a zabraňuje usadzovaniu prachu na povrchu materiálov počas tlače.

Pre LEF2-200 je k dispozícii voliteľný systém vzduchového filtra. Dá sa ľahko umiestniť pod stroj a obsahuje filter s aktívnym uhlím, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky, uvoľňujúce sa počas tlače.

Energeticky efektívne - Mist filtre bez ozónu

Tlačiareň LEF2-200 UV sa jednoducho zapojí do štandardnej elektrickej zásuvky. Použitím zlomku energie, ktorý vyžadujú iné ploché tlačiarne, ponúka LEF značné úspory nákladov na elektrickú energiu za rok.

LEF2-200 využíva LED lampy pre UV-vytvrdzovanie, ktoré vydržia až desaťkrát dlhšie ako bežné UV lampy a môžu byť okamžite zapnuté alebo vypnuté, bez typickej doby zahrievania. Okrem toho sa LEF2 automaticky prepne do režimu nízkej spotreby, ak sa dlhšiu dobu nepoužíva.

Aby sa zabezpečila optimálna kvalita tlače okolo zakrivenia predmetov, LEF2-200 obsahuje takzvaný Mist filter. Ten zachytáva zvyšný atrament, ktorý sa vyskytne pri tlači na okraji alebo krivke predmetu. Zabráni sa zvýšenému striekaniu a zabráni usadzovaniu atramentu na vnútorných komponentoch tlačiarne. Filtre sú navrhnuté tak, aby ich mohol koncový užívateľ ľahko vymeniť.

Roland Intelligent Pass Control

Vyvinutý softvérovými inžiniermi Roland-u pre veľkoformátové digitálne tlačiarne. Roland Intelligent Pass Control technológia predstavuje najvyšší stupeň atramentovej tlače. Tento systém precízne kontroluje umiestnenie bodiek medzi prechodmi, a to aj pri vysokej rýchlosti tlače, čo zaistí bezprecedentnú kvalitu obrazu a maximálnu produktivitu. S Roland Intelligent Pass Control má VersaUV LEF2-200 schopnosť produkovať plynulé prechody a bezchybne plné farby. Zároveň maximalizuje výkon a prakticky eliminuje pruhovanie vo všetkých tlačových režimoch.

Roland OnSupport komunikačný systém

Roland OnSupport predstavuje online zákaznícku podporu, ktorý umožňuje zákazníkom sledovať status tlačiarne. Systém zasiela používateľom e-maily s dôležitými informáciami, napríklad kedy bude dokončená tlačová úloha, alebo že je nízka hladina atramentu. S týmto systémom si môžu zákazníci rýchlo stiahnuť aktualizácie firmware-u a dôležité informácie o produkte jednoduchým kliknutím.

Špecifikácie
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Rozmery Max. 538 (š) x 360 (d) x 100 (v) mm
Váha Max. 5 kg
Šírka a dĺžka tlače Max. 508 (š) x 330 (d) mm
Atrament Typ a kapacita

Eco-UV (EUV, EUV4) 220 ml kazety

Farby

5 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White)

5 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White) a Primer

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White, Gloss)

Sušič média UV-LED lampa
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1440 dpi
Presnosť *¹ Chyba menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm, čo je väčšie.
Pripojiteľnosť Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX, automatic switching)
Power-saving funkca Funkcia Automatic sleep
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 1.8 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci 149 W
Sleep mód 13 W
Hlučnosť Pri práci 60 dB (A) alebo menej
Standby 49 dB (A) alebo menej
Rozmery 1202 (š) x 962 (d) x 549 (v) mm
Váha 110 kg
Pracovné prostredie Zapnutý Teplota: 20 - 32 °C (22 °C + je odporúčaná teplota), vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Napájací kábel, čistiaca tekutina, nádoba na odpadový atrament, RIP softvér (Roland VersaWorks 6 Software RIP), užívateľský manuál

*¹ 25 °C, vlhkosť: 50%

Uvedené špecifikácie, návrhy a rozmery sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

Toto zariadenie je schopné tlačiť na širokú škálu podkladov. Kvalita tlače alebo priľnavosť atramentu sa však môže líšiť v závislosti od použitého podkladu a dôrazne sa odporúča testovať podklady na kompatibilitu, aby sa zabezpečili optimálne výsledky tlače. Odparené látky môžu mierne dráždiť oči, nos a/alebo hrdlo počas tlače a po ňom. Ak sa kontinuálne tlačí v uzavretom priestore, hustota prchavých látok sa bude hromadiť a môže dráždiť oči, nos a / alebo hrdlo. Roland DG dôrazne odporúča, aby ste nainštalovali ventilačný systém a používali tento produkt v dobre vetranej miestnosti. Ďalšie informácie vám poskytne miestny distribútor alebo predajca.

Roland VersaWorks systémové požiadavky
Operačný systém  Windows® 10 (32/64 bit), Windows® 8.1 (32/64 bit), Windows® 7 Ultimate/Professional (32/64 bit)
CPU Core™2 Duo, 2.0 GHz alebo rýchlejší
RAM 2 GB a viac
Grafická karta a monitor Rozlíšenie 1280 x 1024 a viac
Voľné miesto na disku 40 GB a viac
Hard-disk súborový systém NTFS formát
Pripojenie Ethernet 100 mbps  
Iné Pripojenie k internetu
Spotrebný materiál a príslušenstvo
Eco-UV EUV a EUV4-MG Magenta, 220 ml
EUV a EUV4-YE Yellow, 220 ml
EUV a EUV4-CY Cyan, 220 ml
EUV a EUV4-BK Black, 220 ml
EUV a EUV4-WH White, 220 ml
EUV a EUV4-GL Gloss, 220 ml
Čistiacia tekutina SL-CL 1 ks
Primer EUV Primer, 220 ml

 

Voliteľný systém filtrácie vzduchu

Pre VersaUV LEF2-200 je k dispozícii voliteľný systém filtrácie vzduchu. Patrí sem filter s aktívnym uhlím, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky, ktoré sa vyskytujú počas tlače. Táto jednotka môže byť umiestnená ľahko pod LEF2-200.

Voliteľný vákuový stôl VT-200

Vákuový stôl je ideálny na presné zaistenie tenkých materiálov a jemných médií, ako sú PVC a PET fólie, akrylové dosky (hrúbka max. 3 mm), koža a ďalšie, pre stabilnú tlač a vysoko kvalitné výsledky. LEF2-300 má tento vákuový stôl zabudovaný.

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 508 mm

Atramenty

 • Eco-UV

Farby

 • Cyan; Magenta; Yellow; Black; White; Gloss; Primer