METAZA MPX-90

Tento produkt už nie je v predaji, bol nahradený novšou verziou. Servis poskytujeme naďalej, viac v sekcii servis.

MPX-90 je metal printer, schopný tlačiť na tvrdšie materiály ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov. Okrem využitia v klenotníctve a darčekovom sektore je ideálny aj pre priemyselné značenie vrátane výroby štítkov so sériovým číslom a výrobných (dátových) štítkov. Taktiež môže byť použitý pre identifikačné značenie lekárskych a priemyselných náradí.

Metal printer funguje na princípe tepania do tvrdých povrchov prostredníctvom diamantových ihličiek, vďaka ktorým dokáže zreprodukovať hladké prechody, texty a nápisy presne a vo veľkej rýchlosti.

Na priemyselnom trhu patrí MPX-90 k najlacnejším riešeniam. S trojnásobnou účinosťou oproti predchádzajúcemu MPX modelu, MPX-90 otláča texty, grafiku a ostatné dáta na tvrdé povrchy vrátane leštených materiálov a materiálov bez povrchovej úpravy. Tlač variabilných dát umožňuje automatické použitie jedinečných identifikačných čísel pre každú položku v sérii. 

MPX-90 je ideálny aj pre podniky ktoré sa špecializujú na personalizáciu rôznych predmetov. Okrem plochých predmetov ako sú prívesky, dog tagy, kľúčenky a zippo zapaľovače, MPX-90 stavia personalizáciu na novú úroveň potláčaním zakrivených objektov ako sú perá, manžetové gombíky a klipy na peniaze.

MPX-90 má funkciu automatickej detekcie povrchu.

Zhrnutie

  • MPX-90 tepe kovové povrchy údermi presnej diamantovej ihlice.
  • Tlačí presne na širokú škálu materiálov vrátane zlata, striebra, medi, platiny, mosadze, hliníku, železa, ocele, titánu, niklu, akrylátov a takziež na materiály s povrchovou úpravou. *
  • Maximálne rozmery tlače 80 mm x 80 mm.
  • Maximálne rozmery materiálu 100 mm (šírka) x 200 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka).
  • Dodáva sa so zverákom, ktorý bezpečne drží perá a iné materiály s nerovným povrchom.
  • MPX-90 nespaľuje ani neláme materiál pri tepaní, čo zaručuje čistú prevádzku bez zápachu a drobných zvyškov. Denná údržba nie je nutná.
  • Dodáva sa s ľahko použiteľným softvérom pre výborné výsledky od Vášho prvého jobu, bez špeciálneho školenia alebo požadovaných zručností.

* HV tvrdosť materiálu musí byť 200 alebo menej. Niektoré tvary sa nedajú vytlačiť. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov najprv materiál otestujte.

Jedinečný spôsob tlače

MPX-90 používa vysoko odolnú diamantovú ihlu, ktorá je ideálna pre tlač na tvrdšie kovy vrátane železa, titánu, nerezovej ocele, striebra a zlata. *Môže sa použiť aj na plasty.

MPX-90 funguje na princípe tepania do tvrdých povrchov, čím dokáže zreprodukovať hladké prechody, texty a nápisy presne a vo veľkej rýchlosti. Vzhľadom k tomu, že MPX-90 neprodukuje prach, nemusíte ju čistiť na dennej báze.

* HV tvrdosť materiálu musí byť 200 alebo menej. Niektoré obrazce nemožno potlačiť na materiál, odporúča sa preto použiť testovací materiál pred výrobou.


Veľké, malé, ploché, zakrivené...

Pracovná oblasť MPX-90 je 80 x 80 mm (hrúbka 40 mm). Pracovná podložka je vyvinutá pre používanie objektov takmer ľubovolnej dĺžky. Súčasťou dodávky sú zveráky slúžiace k zabezpečeniu objektu (perá, iné zakrivené alebo ploché predmety).


Tlač pri vysokej rýchlosti, s vysokou presnosťou

MPX-90 je veľmi jednoduchý a presný. Stroj je dokonca 2,5-krát rýchlejší ako jeho predchodca. Navyše si môžete vybrať zo štyroch tlačových režimov: Textový režim, fotografický režim, režim s vysokou hustotou a vektorový režim.


METAZAStudio

Dizajnový softvér METAZAStudio podporuje kresby, návrhy a fotografie z rôznych zdrojov, vrátane digitálnych fotoaparátov, mobilných telefónov, JPG, BMP a vektorové formáty, ako sú Adobe AI a EPS *. METAZAStudio podporuje širokú škálu TrueType fontov. Je kompatibilný s operačným systémom Windows® 7 Professional (64bit/32bit), Windows Vista® (32bit) a Windows® 2000/XP.

* Import Adobe Illustrator verzie 7 a 8.


Dr. Engrave

Dr. Engrave je súčasťou dodávky EGX-360. Obsahuje fonty "TrueType" a "automatic layout" funkciu pre importovanie súborov Excel / CSV. Softvér ľahko importuje dáta a formátuje ich do preddefinovaných textových polí na výrobu menoviek, sériových čísiel, označení rôznych objektov a pod. Dr. Engrave je kompatibilný s Windows® 7/2000/XP/Vista.


Špecifikácie
Materiál Zlato, striebro, meď, platina, mosadz, hliník, železo, nerez, atď.
Veľkosť materiálu Max. 100 mm (šírka) x 200 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka)
Max. 200 mm (šírka) x 100 mm (dĺžka) x 40 mm (hrúbka)
Oblasť tlače 80 mm x 80 mm
Rozlíšenie 529 dpi (vysoké rozlíšenie), 353 dpi (fotky), 265 dpi (text), 1058 dpi (vektor)
Smer tlače Jednosmerná alebo obojsmerná tlač (voliteľná Windows driverom)
Rýchlosť tlače 50 mm/s (fotky), 33 mm/s (vysoké rozlíšenie/text), 24 mm/s (vektor)
Pripojiteľnosť USB  Revision 1.1
Napájanie AC adaptér, AC 100 - 240 V 50/60 Hz, DC 19 V 1.6 A
Spotreba Cca 24 W
Hlučnosť Pod 70 dB (A)
Pracovné prostredie Teplota: 10 - 30 °C,
Vlhkosť: 35 - 80 % (bez kondenzácie vody)
Rozmery 286 mm (š) x 383 mm (d) x 308 mm (v)
Váha 10.8 kg
Výbava AC adaptér, napájací kábel, USB kábel, zverák, samolepiaca fólia, CD-ROM, testovací materiál, užívateľská príručka

 

Systémové požiadavky na softvér METAZAStudio
Operačný systém Windows® 7 Professional (32-bit - 64-bit);
Windows Vista® Ultimate (32-bit), Business (32-bit - 64-bit),Home Premium (32-bit);
Windows® XP Home Edition - Professional
CPU Pentium® 4 3.0 GHz a viac
RAM 512 MB a viac
Grafická karta a monitor 16 bit farby (High Color) s rozlíšením 800 x 600 a viac
Voľné miesto na disku 25 MB
Optická mechanika CD-ROM
Spotrebný materiál a príslušenstvo
Tlačová hlava a kryty pre výmenu MPH-90 Hlava a kryty (4 kusy)
Náhradné kryty CAP-HEAD MPX-90 5 kusov

Kontaktný formulár