VersaUV LEF-300

Tento produkt už nie je v predaji, bol nahradený novšou verziou. Servis poskytujeme naďalej, viac v sekcii servis.

Nová atramentová UV flatbed tlačiareň VersaUV LEF-300 LED ponúka obrovské možnosti pre personalizáciu predmetov a tým dostáva svoj výkon na vyššiu úroveň. Tlačiareň LEF-300 tlačí priamo na širokú škálu materiálov, povrchov a objektov pre efektívne spracovanie značkového, reklamného a priemyselného tovaru, prototypov výrobkov atď.

VersaUV LEF-300 má plochu tlače šírky 770 mm a dlžky 330 mm. So štyrmi tlačovými hlavami a dvoma UV-LED lampami umožňuje rýchlu obojsmernú priamu tlač na objekty do výšky 100 mm a váhy 8 kg. Biely atrament a lak sú nanášané separátne dvoma kanálmi pre rýchlejšiu tlač, zvýšenú hustotu bielej farby a hrubšiu vrstvu laku. Vákuový stôl uľahčuje prichytenie materiálu a je možné potlačiť materiály do výšky 100 mm.

Technológia umožňuje potlač obrovskej škály substrátov vrátane akrylu, dreva, dosiek, kovu, plastov, TPU, PET, ABS, plátien, kože a tkanín. Potlačiť tak môžete nekonečné množstvo predmetov ako perá, obaly, rôzne prístroje, darčekové predmety, priemyselné komponenty a elektronické zariadenia.

Zhrnutie

 • Tlačí priamo na objekty až do hrúbky 10 cm a na obrovskú škálu materiálov vrátane akrylu, dreva, dosiek, kovu, plastov, TPU, PET, ABS, plátien, kože a tkanín
 • 770 mm (šírka) x 330 mm (dĺžka) pracovná plocha
 • Vynikajúca kvalita tlače s farbami CMYK + biela + lesklá
 • Automatický systém cirkulácie atramentu minimalizuje plytvanie atramentu
 • Vylepšený systém sušenia atramentu pomocou dvoch UV LED lámp
 • Vrátane nového softvéru Roland VersaWorks DUAL RIP
 • Vrátane Roland OnSupport™ pre bezobslužné monitorovanie tlačiarne

Roland VersaWorks Dual RIP Software

Tlačiareň je dodávaná s úplne novým RIP softvérom. Roland VersaWorks Dual RIP softvér obsahuje všetky pokročilé a užívateľsky jednoduché vlastnosti systému VersaWorks a podporuje PostScript aj PDF súbory pre kvalitnejšiu reprodukciu súborov s rôznymi vrstvami a transparentnosťou. Natívny PDF engine umožňuje VersaWorks Dual presne a efektívne prepočítavať complexné grafické práce. VersaWorks Dual má tiež najnovší Postscript engine, ktorý umožňuje používateľom ťažiť z najlepšieho preratávania pre každý typ grafiky a zachováva  kompatibilitu  so staršími verziami.

Základné vlastnosti:

 • Prediktívna kalkulačka spotreby atramentu.
 • Výmena priamych farieb.
 • Zabudované vzorkovníky Pantone a Roland.
 • Tlač variabilných dát.
 • Pokročilé orezávanie, dielovanie, atď.

ECO-UV atramenty

ECO-UV atramenty sú dostupné v 220ml alebo výhodnejších 500ml kazetách. Atramenty majú široký farebný gamut, schnú okamžite a ich flexibilita zabraňuje narúšaniu konzistencie farieb pri ohýbaní alebo naťahovaní materiálu. Vo farbách CMYK + White (biela) + Clear (lesklá) Eco-UV prinášajú výstupy špičkovej kvality. Biely atrament môžete použiť ako farbu, aj ako podklad pre CMYK farby na zvýraznenie na tmavých a transparentných materiáloch. S parciálnym lakom môžete vytvárať lesklé aj matné textúry pre lepší vizuálny a plastický efekt. Vrstvením lesklého atramentu - laku je možné vytvoriť simulované embosáže a 3D textúry, pričom zahrnutá knižnica textúr Roland obsahuje 72 pripravených vzorov. Navyše, LEF-300 má voliteľne aj kazetu s primerom, takže môžete bez problémov tlačiť na sklo a iné lesklé povrchy. To všetko priamo v RIP softvéri.

Veľkoobjemová tlač

V záujme udržania požadovanej kvality tlače aj počas náročných a dlhých tlačových úloh, LEF-300 obsahuje jemnú techniku, ktorá minimalizuje citlivosť stroja na zmeny v teplote, či vlhkosti. Zariadenie takisto umožňuje pripojenie iných externých podporných zariadení, napríklad výstražných svetiel.

Ochranný kryt zaručuje bezpečnosť a kvalitu tlače

Ochranný kryt prístroja zaručuje zapuzdrenie všetkých pohyblivých častí. To zabrańuje vnikaniu prachu a nečistôt do tlačovej plochy. Atramentové kazety sú umiestnené na boku prístroja, aby bola umožnená ich prípadná výmena počas tlačovej úlohy bez potreby otvárania krytu. Vďaka týmto opatreniam je zariadenie možné výužiť aj vo veľmi rušných priemyselných, či obchodných prevádzkach.

Voliteľný vzduchový filtračný systém

Pri konfirurácii prístroja je možné navoliť si aj vzduchový filtračný systém, ktorý obsahuje aktívny karbónový filter, ktorý účinne odstraňuje zápach a prchavé látky vyskytujúce sa počas tlače, zásobník atramentu a automatickú on/off fuknčnosť. Celá jednotka môže byť použitá aj ako podstavec na samotnú tlačiareň.

 

Pohodlné nastavovanie výšky

Pri potláčaní 3D objektov na plochom stole automatické nastavovanie výšky prispôsobuje pozíciu stola kým jeho povrch dosiahne najvýhodnejšiu výšku pre danú operáciu.

Automatický systém cirkulácie atramentu

Séria VersaUV prichádza s jedinečným Roland DG automatizovaným systémom cirkulácie atramentu, ktorý zabraňuje usádzanie pigmentu v bielom atramente. Tento systém automaticky redukuje stratu atramentu a maximalizuje tak jeho využiteľnosť, znižuje náklady a umožňuje výnimočnú kvalitu obrazu a rovnomernú hustotu jednotlivých vrstiev atramentu aj počas dlhších tlačových úloh.

Roland OnSupport komunikačný systém

Roland OnSupport predstavuje online zákaznícku podporu, ktorý umožňuje zákazníkom sledovať status tlačiarne. Systém zasiela používateľom e-maily s dôležitými informáciami, napríklad kedy bude dokončená tlačová úloha, alebo že hladina atramentu je nízka. S týmto systémom si môžu zákazníci rýchlo stiahnuť aktualizácie firmware-u a dôležité informácie o produkte jednoduchým kliknutím.

Roland Color a Pantone knižnice priamych farieb

VersaWorks Dual podporuje knižnicu farieb systému Roland, ktorá presne reprodukuje priame farby z farebných tabuliek a stupníc vrátane viac než 1000 štandardných farieb. Navyše, najnovšie konfigurácie VersaWorks Dual zahŕňajú aj zabudovanú knižnicu priamych farieb Pantone, ktorá uľahčuje proces prevádzania Pantone farieb do schémy CMYK a zaručuje tým presné párovanie farieb.

 

 

Záruka RolandCare

Systémy Roland v sebe bezpochýb kombinujú neporaziteľný výkon a známu spoľahlivosť. Pre zaručenie vašej istoty vám bude prístroj VersaUV LEF-300 dodaný aj vrátane garantovanej RolandCare záruky.

Špecifikácie
Metóda tlače Piezo elektrická injektová metóda
Médiá Rozmery Max. 800 (š) x 360 (d) x 100 (v) mm
Váha Max. 8 kg
Šírka a dĺžka tlače Max. 770 (š) x 330 (d) mm
Atrament Typ a kapacita

Eco-UV (EUV, EUV4) 220 ml kazety

Eco-UV (EUV) 500 ml kazety (biela len v 220 ml)

Farby

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White, Gloss) a Primer

6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White a Gloss)

Sušič média UV-LED Lamp x 2
Rozlíšenie tlače (dpi) Max. 1440 dpi
Presnosť * Odchýlka menšia ako ±0.3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0.3 mm z toho, čo je viac.
Pripojiteľnosť Ethernet (10BASE-T/100BASE-TX, automatic switching)
Power-saving funkca Automatic sleep funkcia
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 1.8 A, 50/60 Hz
Spotreba Pri práci 178 W
Sleep mód 18 W
Hlučnosť Pri práci 60 dB (A) alebo menej
Standby 49 dB (A) alebo menej
Rozmery 1560 (š) x 955 (d) x 576 (v) mm
Váha 144 kg
Pracovné prostredie Zapnutý Teplota: 20 - 32 °C (22 °C + je odporúčaná teplota), vlhkosť: 35 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Napájací kábel, lepivá podložka, softvér RIP (Roland VersaWorks DUAL RIP), užívateľský manuál

* Teplota: 25 °C , vlhkosť: 50 %

Spotrebný materiál a príslušenstvo
Eco-UV EUV4 220ml

EUV4-CY (Cyan), EUV4-MG (Magenta), EUV4-YE (Yellow),

EUV4-BK (Black), EUV4-WH (White), EUV4-GL (Gloss)

500ml

EUV4-5CY (Cyan), EUV4-5MG (Magenta), EUV4-5YE (Yellow),

EUV4-5BK (Black), EUV4-5GL (Gloss)

Čistiacia tekutina SL-CL 220ml

 

Voliteľný vzduchový filtračný systém

Pre VersaUV LEF-300 je dostupný voliteľný vzduchový filtračný systém. Obsahuje aktívny carbónový filter, nádrž na atrament a má fukciu automatického zapínania. Tento systém môže byť jednoducho uložený pod tlačiarnňou a slúžiť ako stojan.

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 770 mm

Atramenty

 • Eco-UV

Farby

 • Cyan; Magenta; Yellow; Black; White; Gloss; Primer