VersaUV LEC2-300

LEC2-300 je efektívna UV tlačiareň/rezací ploter s univerzálnym výstupom.

Je vysoko produktívna a plní úlohu viacerých zariadení tlačením, strihaním, ryhovaním, razením kariet a fólií a ďalších materiálov v jednom plynulom pracovnom postupe. Umožňuje Vám realizovať rôzne zadania na mieru a včas.

Duálny CMYK alebo CMYK s možnosťou bieleho a lesklého atramentu pre 3D textúry, razby a embosové povrchy.

Presné umiestnenie bodiek pre neuveriteľne vysokú kvalitu výtlačkov.

Ušetrite peniaze a priestor s ideálnym kombinovaným tlačením, strihaním, orezovým riešením pre nálepky, kartóny, obaly, nápisy a ďalšie.

Zhrnutie

 • 762 mm UV-LED tlačiareň/rezací ploter je vhodným pomocníkom do kancelárie alebo dielne.
 • Tlačte, strihajte, vysekávajte, urobte záhyby, lakujte a razte pomocou jediného zariadenia na mieru.
 • Ideálne na balenie prototypov, štítkov, nálepiek a špeciálnej grafiky.
 • Možnosti duálneho CMYK alebo CMYK plus, bieleho a lesklého atramentu pre 3D textúry, reliéfnu tlač a embosované povrchy.
 • Presné umiestnenie bodov pre špičkové výsledky tlače.

All-in-one riešenie pre štítky, obaly, displeje a značky

LEC2-300 je kombinovaná tlačiareň typu roll-to-roll, dokáže perforovať rez, bigovať, lakovať a pridávať špeciálne efekty na veľké množstvo tlačových podkladov a materiálov. S aktualizovanými tlačovými hlavami, novými UV-LED lampami a ďalšími vylepšenými funkciami poskytuje LEC2-300 vynikajúce výsledky pre tlačové a obalové aplikácie. 

Špeciálne povrchy pre výnimočné efekty a realistické textúry

Okrem atramentu CMYK je možné tlačiareň LEC2-300 používať aj s konfiguráciou lesklého a bieleho atramentu, čím získate univerzálnejšiu tlač s pridanou hodnotou. Číry (gloss) atrament sa dá použiť na pridanie špeciálnych efektov, ako sú reliéfne, lesklé a matné povrchové úpravy, alebo na vytvorenie živých efektov, potlačením viacerých vrstiev.

Vyrežte obrysy ľubovoľných tvarov

LEC2-300 je integrované zariadenie, ktoré poskytuje presné funkcie rezania a tlače. Vie automaticky tvarovať ľubovoľné obrysy okolo tlačenej grafiky, fotografie alebo textu. Vytvárať tak samolepiace nálepky rôznych tvarov bez použitia raziaceho stroja.

Presná a silná rezacia sila zaisťuje ostré a čisté línie okolo aj tých najzložitejších tvarov.

Funkcia perforovaného rezu umožňuje vysekávanie samolepiacich médií, čím sa eliminuje proces po orezaní a skracuje sa doba obrábania. V kombinácii s novou funkciou Multiple print a novým systémom navíjania je možné tlačiť veľkoobjemové úlohy efektívne bez obsluhy.

Jednorazová výroba na objednávku

Na rozdiel od bežných tlačových procesov, ktoré si vyžadujú výrobu makiet, môžu byť konštrukčné údaje jednoducho prenášané z počítača do LEC2-300 pomocou dodávaného softvéru VersaWorks 6 RIP. Celý proces výroby tlače je rýchly a jednoduchý - vytlačte toľko kópií, koľko potrebujete. Okamžité opravy alebo zmeny dizajnu je možné vytlačiť hneď a zaraz. Urobte dojem na klientov poskytovaním služieb na mieru nad ich očakávania, a to aj pre úlohy s obmedzeným počtom kópií alebo termínov.

Nové tlačové hlavy a LED svetlá pre tlač s vysokým rozlíšením

Novo vyvinutá tlačová hlava a LED žiarovky umožňujú ešte vyššiu úroveň kvality tlače. Nová tlačová hlava je optimalizovaná pre presné dodávanie a kontrolu atramentu. Nové, výkonnejšie LED žiarovky vytvrdzujú atrament ešte rýchlejšie. V dôsledku toho sa s veľkou presnosťou reprodukuje malý text, komplikované textúrované vzory, gradácie a ďalšie podrobnosti. Optimalizáciou polohy svetelných zdrojov LED vytvára LEC2-300 obrázky vysokej kvality, a to dokonca aj v obojsmernom režime tlače, čo zvyšuje produktivitu. *

* V porovnaní s LEC-330.

 

Biely atrament s vyššou priehľadnosťou pre tlač s vysokou hustotou

Nové tlačové hlavy a LED žiarovky tiež pomáhajú zvyšovať hustotu atramentu. Najmä nepriehľadnosť bieleho atramentu - často používaného ako základný náter pri tlači na priehľadné fólie alebo tmavé materiály - sa zvýšila až o 40% *. Nový režim HD (vysoká hustota) zvyšuje hustotu bieleho atramentu v porovnaní s normálnym režimom tlače. Navyše umožňuje zvoliť optimálnu hustotu atramentu podľa vašich výrobných požiadaviek.

* V porovnaní so štandardným režimom LEC-330.

Vysoká spoľahlivosť a bezpečnosť

Aby sa minimalizovali prestoje, v nepravdepodobnom prípade vypovedania tlačovej hlavy, funkcia Nozzle Masking umožňuje LEC2-300 pokračovať v tlači. To vám umožňuje dokončiť tlačovú úlohu pri čakaní na opravu.

Funkcia Detect Waste Liquid Bottle Level vás upozorní, aby ste fľašu vyprázdnili skôr, ako sa naplní. LEC2-300 je certifikovaná GREENGUARD Gold pre bezpečnú grafiku aj v tých najcitlivejších lokalitách, ako sú školy a nemocnice, kvôli nízkym chemickým emisiám.

ŠPECIFIKÁCIE LEC2-300
Tlačová hlava Piezo elektrická
Media Šírka 182 - 762 mm
Hrúbka Max. 1,0 mm s papierovým nosičom média na tlač. Max. 0,4 mm s papierovým nosičom média 0,22 mm bez papierového nosiča média na rezanie.
Vonkajší priemer role Max. 210 mm
Váha role Max. 25 kg
Vnútorný priemer role1  76,2 mm alebo 50,8 mm
Šírka tlače/rezu 2 Max. 736 mm
Atrament Typ ECO-UV (EUV4) 220 ml, 500 ml kazety
Farby 6 farieb (Cyan, Magenta, Yellow, Black, White a Gloss)
4 farby (Cyan, Magenta, Yellow a  Black)
Susič média 2 UV-LED lampy
Rozlíšenie tlače (dpi)  Max. 1400 dpi
Rýchlosť rezania 10 - 300 mm/s
Prítlak noža 3 30 - 500 gf
Nôž   Typ

Séria nožov Roland CAMM-1

Offset 0,000 - 1,500 mm
Softvérové rozlíšenie (pri rezaní) 0,025 mm/step
Presnosť (pri tlači) (4) (5) Chyba menšia ako ±0,3 % z prejdenej vzdialenosti, alebo ±0,3 mm, čo je väčšie.
Presnosť (pri rezaní) (4) Chyba menšia ako ±0,4% z prejdenej vzdialenosti alebo ±0,3 mm, podľa toho, ktorá hodnota je väčšia. Po korekcii vzdialenosti (keď bol nastavený [REŽIM NASTAVENIA] - [KALIBRÁCIA]): Chyba menšia ako ±0,2 % prejdenej vzdialenosti alebo ±0,1 mm, podľa toho, ktorá hodnota je väčšia.
Opakovateľnosť (pri rezaní) (4) (6) ±0,1 mm alebo menej  
Presnosť zarovnania pre tlač a rezanie (4) (7) ±0,5 mm alebo menej
Presnosť zarovnania pre tlač a rezanie pri vkladaní médií (4) (8) Chyba menšia ako ± 0,5% prejdenej vzdialenosti alebo ± 3 mm, podľa toho, ktorá hodnota je väčšia.
Pripojiteľnosť Ethernet (100BASE-TX/1000BASE-T, automatické prepínanie)
Funkcia úspory energie Automatic sleep
Napájanie AC 100 - 240 V ±10 %, 3,0 A, 50/60 Hz 
Spotreba energie Pri práci  Cca 270 W
Standby 40 W
Hlučnosť Pri práci  63 dB (A) alebo menej
Standby  53 dB (A) alebo menej
Rozmery (so stojanom)  1934 (š) × 795 (d) × 1303 (v) mm
Hmotnosť (so stojanom) 119 kg
Pracovné prostredie  Zapnutý  Teplota: 15 - 32 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
 Vypnutý Teplota: 5 - 40 °C, vlhkosť: 20 - 80 % RH (bez kondenzácie)
Výbava Softvér VersaWorks 6 RIP, špeciálny stojan, napájací kábel, nôž, držiak noža, odvíjací mechanizmus, držiaky médií, náhradný nôž na oddeľovací nôž, čistiaca tekutina, odtoková fľaša, užívateľská príručka atď.

Uvedené technické parametre, dizajny a rozmery sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia.

1. Držiaky médií tohto zariadenia sú navrhnuté tak, aby sa používali výlučne s médiami, ktoré majú papierovú špulku s vnútorným priemerom 76,2 mm. Ak chcete použiť médiá 50,8 mm, je potrebné použiť dva bočné držiaky média.
2. Dĺžka tlače alebo rezania podlieha obmedzeniam programu.                                                                                                                         3. Maximálny prítlak noža je 3 500 gf. Sila noža musí byť nastavená podľa detailov, ako je napríklad hrúbka média.
4. Typ média: Pri médiách špecifikovaných spoločnosťou Roland DG Corporation. Teplota: 25 °C, vlhkosť: 50 % relatívnej vlhkosti. Rolky médií sa musia vkladať správne. Presnosť je podmienená, použitím všetkých prítlačných koliesok, v závislosti od šírky média. Bočné okraje: 25 mm alebo viac pre ľavý aj pravý okraj. Okrem rozšírenia/kontrakcie média. Predpokladá sa, že všetky korekčné a nastavovacie funkcie stroja boli použité správne.
5. Zdvih tlače: 1 m                                                                                                                                                                                               6. Položka v Menu [PREFEED] musí byť nastavená na „ENABLE“. Rozsah pre zaručenú presnosť opakovania. Pre médiá so šírkou presahujúcou 610 mm, dĺžkou: 4000 mm. Pre médiá so šírkou 610 mm alebo menej, dĺžkou: 8000 mm
7. Za predpokladu, že dĺžka média je 3000 mm alebo menej. Nezahŕňa účinky šikmého pohybu a rozťahovania/sťahovania média.
8. Veľkosť údajov: model 1625 mm: 1 000 mm v smere podávania média, 736 mm v smere pohybu vozíka. Žiadne laminovanie. Automatická detekcia orezových značiek v 4 bodoch pri opätovnom vložení média. Počas rezania musí byť položka Menu [PREFEED] nastavená na „ENABLE“. Vylúčenie možného posunu spôsobeného rozťahovaním/sťahovaním média a/alebo opätovným vložením média.

 VersaWorks 6 systémové požiadavky
Operačný systém Windows® 10 (32/64-bit), Windows® 8.1 (32/64-bit),
Windows® 7 Professional/Ultimate (32/64-bit)
CPU Intel® Core™2 Duo, 2.0 GHz alebo rýchlejší
RAM 2 GB alebo viac
Grafická karta a monitor Rozlíšenie 1280 x 1024 alebo viac
Voľné miesto na disku (HDD/SSD) 40 GB a viac
Hard-disk súborový systém NTFS format
Optická jednotka DVD-ROM drive
Other Odporúča sa pripojenie na internet
Spotrebný materiál a príslušenstvo
ECO-UV Ink EUV4-CY Cyan, 220 ml
EUV4-MG Magenta, 220 ml
EUV4-YE Yellow 220 ml
EUV4-BK Black, 220 ml
EUV4-WH White 220 ml
EUV4-GL Gloss, 220 ml
EUV4-5CY Cyan, 500 ml
EUV4-5MG Magenta, 500 ml
EUV4-5YE Yellow, 500 ml
EUV4-5BK Black, 500 ml
EUV4-5GL Gloss, 500 ml
Čistiaca tekutina SL-CL Čistič, 220 ml
Nože ZEC-U5032 Pre všeobecné znaky, 2 ks.
ZEC-U5025 Pre hrubé, reflexné, fluoreskujúce fólie a všeobecné znaky, 5 ks.
Držiaky noža XD-CH2 Hliníkový držiak noža s nastavením hĺbky čepele
XD-CH3 Plastový držiak noža s nastavením hĺbky čepele
BOFA L204448202 Jednotka na čistenie vzduchu

 

Automatický systém podávania média

TU4-30 [pre LEC2-300]

VersaUV LEC2-300 take up system

Kontaktný formulár

Šírka tlače (max)

 • 736 mm

Atramenty

 • Eco-UV (EUV4)

Farby

 • Cyan
 • Magenta
 • Yellow
 • Black
 • White
 • Gloss
 • Primer

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím